5 vecí, ktoré môžeš spraviť, aby si sa ráno necítil ako hnoj

5 vecí, ktoré môžeš spraviť, aby si sa ráno necítil ako hnoj
18. marca 2020 Lukas Bachleda

Veda potvrdila, že ľudia by sa nemali cítiť hnilo len za to, že pili niečo kvasené.

Nehraj sa na Peaky Blinders

Za všetku zábavu ukrytú v tvojom pohári je zodpovedný etanol, no niektoré alkoholické nápoje obsahujú okrem neho aj príbuzné látky metanol, isopentanol či acetón. Štúdie ukazujú, že za ten stav, keď chceš upísať dušu diablovi a nechať si odrezať hlavu, môžu práve oni. Samotný etanol je v tom skoro nevinne.

Tieto opicotvorné látky nájdeš v tmavom pití, hlavne vo whisky, cognacu, tequille či bourbone. Ak si ideš na gine alebo bielom rume, budeš sa ráno cítiť lepšie. Dokonca je preukázané, že vodka je z tohto pohľadu najlepšia cesta. Fakt, tu je na to štúdia, tu je druhá a tu je tretia.

Podľa tejto logiky by si mohol piť aj domáce, ale to nikto neskúma, lebo Slováci to nepotrebujú a nikto iný by to neprežil.

Intoxikuj sa H2O

Vieme, že odporúčanie „pi veľa“ je pre teba zbytočné. Teraz to ale skúsime pohrotiť a odporučíme ti „pi veľa vody“. Čistej, pramenitej, minerálnej – je to na tebe. Vypi jej tak veľa, že budeš rozmýšľať, či si toľko vôbec v živote už vypil. Tak veľa, až ťa kamoši začnú podozrievať, či si do nej potajomky nepridávaš vodku. Vypi jej toľko, že na záchode budeš vyzerať ako tá kaďa z memečiek.

zdroj: knowyourmeme.com/

V skratke, odporúčanie je pohár vody na každý shot alkoholu. Ráno potom nebudeš mať v ústach Saharu, dokonca sa zmierni aj bolesť hlavy a vyčerpanie.

Niečo zjedz

Áno, drunchies veľmi dobre poznáme a aj dôvody, prečo ich človek opitý (z lat. homo napijens) zažíva. Jedlo má však reálny pozitívny dopad na tvoj ranný stav.

Alkohol bráni tvojmu telu spracovávať živiny, preto ti klesá hodnota cukru v krvi a keďže ty cukor naozaj potrebuješ, cítiš sa veľmi zle. Jedlo počas noci alebo aspoň džús hneď po zobudení dokážu vážne zamiešať karty asi ako nájsť medkit, keď ste už len dvaja na mape.

Počas príprav na večer je dobré zjesť niečo bielkovinové, tučné a vlákninové, čo sme popísali v minulom článku, ale keď už si v zóne, vhodné sú jednoduché cukry ako cestoviny, trojuholník pizze, sucháre, ryža atď.

Siamsky buk

Ako hovorí klasik, kto nekuri a nepije, to je daky siamsky buk. Ale ten, kto nekuri a pije, je ráno šťastný človek. Vážne, štúdie preukázali, že fajčenie cigariet počas párty významne zhoršuje výskyt aj silu hangoveru nasledujúci deň.

Problém je, že viacerí z nás si zapália, iba keď sú opití. Proti tomuto problému ale pomôže asi len hypnóza alebo pravidelné odoberanie Queen Mojsejovej.


Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Modliť sa a fajčiť . . . . . . . . Autor: Nora Mojsejova Zdroj: YouTube

Príspevok, ktorý zdieľa Nora Mojsejová Memepage Ⓡ (@queen_mojsejova),

Doplň vitamíny

A nemyslíme tým vitamín V ako vodka, ani vitamín A ako alkohol. Vážne doplň hlavne vitamíny typu B kvôli správnej funkcii tela a Céčko na imunitu, ktorú alkohol tiež môže ovplyvniť. Aby si potom nerozmýšľal, či máš iba soplík alebo koronu. Ideálne si hoď jeden multivitamínový šumák do vody a pridáš si tak 1000 života.

 

Gratulujeme, teraz sa necítiš ako hnoj a môžeš dokonca skúsiť nejaký pohyb, aby si alkohol z tela dostal trošku rýchlejšie! A pripravil sa na ďalšiu akciu ?