Toto sú 3 dôvody, prečo ťa alkohol núti jesť junkfood

Toto sú 3 dôvody, prečo ťa alkohol núti jesť junkfood
20. decembra 2019 Lukas Bachleda

Akoby sme v sobotu ráno nemali už aj tak dosť výčitiek.

V prvom rade – nie si v tom sám. Podľa každého výskumu od myší cez tvoju bývalú až po ľudí je alkohol skutočne dôvodom, prečo si v noci odskočíš na tri burgre a milkshake do najbližšieho bistra. Takže to spolu s tebou prežívajú milióny ľudí po celom svete.

Nás ale zaujímalo, prečo konkrétne je alkohol zodpovedný za drunchies (ale my v Ľubovni radšej hovoríme alkoholové obžerstvo). Objavili sme tri dôvody, s ktorými môžeš v piatok flexiť na kamošov, keď budete zase stáť v rade na kebab.

Tvoje telo potrebuje cukor

Aj keď sa s touto pravdou ťažko vyrovnávame, alkohol je pre telo toxín ? Preto sa ho telo usiluje zbaviť rýchlejšie ako ty žien, keď prídeš do klubu v Traplife mikine.

Na ničenie alkoholu potrebuje 100 % focus, takže prestane robiť všetko ostatné – vrátane spracovávania krvného cukru, glukózy. A tvoj mozog je zvyknutý, že keď klesne krvný cukor, mal by si sa najesť a doplniť ho. Ale keďže ty máš v sebe stále alkohol, tento hlad nedokáže nijaké jedlo reálne uhasiť.

Predstav si to, ako keby si hádzal kamene do nekonečnej priepasti a čakal, kedy cez ňu prejdeš na druhú stranu. Alebo ako tvoje pokusy byť influencerom.

Máš zníženú sebakontrolu

Je to vlastne aj dôvod, prečo ľudia pijú alkohol – odbúrava zábrany. Napríklad zábrany tancovať, spievať alebo používať stred cesty ako toi toiku, ale tiež zábrany pred nezdravým jedlom. Lebo všetci vieme, že mrkva je dobrá a sójové vegan raw tyčinky zachraňujú planétu, ale o tretej v noci a o druhej promile je jediná voľba mekáč, pizza či kebab.

Jednoducho, sú chutné a voňavé a ty sa nedokážeš premôcť.

Nič iné nemôžeš nájsť

Keď sa uprostred noci hladný potácaš po meste, nenájdeš otvorené práve fresh bary, Salad King ani McDiet. Aj keby sa tvoja sebakontrola predsa len pozviechala a z posledných síl by ťa chcela prehovoriť na niečo zdravšie, nemáš to kde zohnať.

A tak skončíš zase raz na kýbli krídeliek s BBQ omáčkou.

Čo sú tvoje obľúbené munchies?

Na našom Facebooku robíme menší prieskum toho, čo je najlepšia forma opitého obžerstva. Zatiaľ vyhrávajú nachosky so syrovým dipom nad nachoskami so salsa dipom, gumená pizza nad rezňom od nedele, chipsy nad pukancami z mikrovlnky a kebab nad bagetou z pumpy.

Čo obľubuješ, keď si v náladičke ty? Napíš nám do DM alebo do komentu na FB.