„Eškeré, babi!“ – návod, ako babke vysvetlíš 15 rapových slangov

„Eškeré, babi!“ – návod, ako babke vysvetlíš 15 rapových slangov
16. septembra 2019 Lukas Bachleda

A ona potom môže flexiť pred dedkom.

Eškeré

Babi, to je taký pokrik do boja a do práce, ako keď Janko Matuška napísal „Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chytí, a medzi nás stane.“ Alebo keď Honzovi na baňu klopali.

Flexiť

Napríklad, keď ti kamarátka na tržnici hovorí, koľko zavarila uhoriek a aké sladké má marhule, tak vtedy flexí.

Sauce

V preklade omáčka, alebo sós, ale inak sú to peniaze. Doláre, eurá, na staré peňáze 30,1260 koruny.

Stack

Keď máš veľa sósu, že už ho musíš viazať do gumičky, tak ti vznikne stack. Keď stackuješ peniaze, tak si na tom dobre.

Gucci, Louis, Prada, Supreme…

To sú módne značky, niečo ako za tvojich čias mať košeľu zo Slovenky alebo nebodaj rifle z Tuzexu, lebo to sú aj také zahraničné. Stoja veľa stackov.

Pull up

No napríklad keď zazvoníš na autobusára, aby ti zastavil na najbližšej zastávke, tak autobusár dá na tú zastávku pull up. Ale väčšinou to nie je o autobusároch, lebo autobusy sú drahé takto na začiatok, ale skôr nejaká fiatka alebo chlapci čo sú šikovní, si vedia opraviť aj starý volkswagen a dávajú pull up na domy svojich psov, fellákov a hoes.

Psi

Vieš, ako sa hovorí, že keď chceš s vlkmi žiť, musíš s nimi vyť. Tak teraz už vlci nie sú v móde, ale hovorí sa psi. Spolu štekáme na vysávače a očúravame rohy paneláku.

Fellák

Inak povedaný pes. Ty by si povedala, že je to prašť jako uhoď.

Hoes

Číta sa to hous, ale nemá to nič spoločné s houskou. Je to pomenovanie pre dievčatá, ktoré sa ti páčia alebo aj nepáčia. V niektorých prípadoch sú to dokonca ženy. Inak sa im ešte hovorí aj bitches [bičíž], ale ani jedno označenie sa nehovorí priamo pred ženami.

Ballin‘

Tým sa myslí, keď máš stacky, Gucci, Louis, Pradu a hoes – keď si za vodou.

Flaus

Ty by si asi povedala, že si dávaš siestu. Alebo že v nedeli se nedělá. Vtedy flausíš.

Ice

Nie, babi, to nie je Ledňáček. Ice si môžu dovoliť len ľudia, čo neflausia, ale dávajú ballin‘ a potom si dávajú ice na všetko, čo sa dá. Na opasok, na telefón, na zubnú kefku, na toaleťák. Keď máš na niečom diamanty, je to iced out.

Grillz

To je niečo ako tvoja protéza, ale dávajú si to ľudia ešte so svojimi zubami. Je to vlastne druhá rada zubov, takže potom asi dokážu dvakrát tak rýchlo žuť, ale robí sa to zo zlata alebo z platiny alebo z iných medailí.

Drip

Vezmi si napríklad ako by si popísala herectvo Jeana Marais alebo spev Káju Gotta? Tak teraz ti stačí jedno slovo – drip.

Influencer

To je niečo ako Miško Dočolomanský za tvojej mladosti.

Bomby

Keď niekto ide bomby, tak sa nemusíš báť, že sú to nejakí teroristi. Jednoducho je to šikovný človek a darí sa mu v tom, čo robí. Napríklad za tvoj čias si šiel bomby Zátopek.