7 vodka drinkov, ktoré si namiešaš aj bez barmanského kurzu

7 vodka drinkov, ktoré si namiešaš aj bez barmanského kurzu
7. mája 2019 Bajan Wordpress

Lebo život je príliš krátky na to, aby si si nedoprial #homemade drink s Familiou

Aj ty by si určite chcel vyzerať ako vystrihnutý zo Svetu bohatých a piť kokteily v drahých plážových baroch. Nuž, ťažko je žiť ľahko. Máme však pre teba super tip – ak si spravíš jeden z týchto drinkov doma a odfotíš si ho na Instagram s vyloženými nohami a katalógom luxusných dovoleniek, efekt bude podobný. A lacnejší.

Pozri sa, tieto drinky s Familiou ti ušetria peniaze, nie sú nuda a spĺňajú svoj účel – užiť si príjemné spojenie chutí v osviežujúcom alkoholickom kokteile. Tak prečo sa nepotešiť?

Appletini

V podstate pozmenené martini. Ak si z tých chytrejších tak správne predpokladáš, že ti bude treba vodku a jablkový džús. Z oboch odlej po pol deci, pridaj lyžičku citrónovej šťavy a trochu medu. Zmiešaj všetko s ľadom, v najlepšom prípade v šejkri.

Skús to vliať bez ľadu do decentnejšieho pohára než zvyčajne a ozdob jablkom alebo plátkom citróna. Už cítiš ten bondovský nádych?

Salty Dog

Dôvod, prečo má tento drink v názve psa necháme na tvojej kreativite, my totižto netušíme. Každopádne, soľ naozaj potrebovať budeš.

Okraj pohára mierne navlhči a posyp soľou – okrem toho, že soľ pri pití zvýrazní chute, vyzerá to naozaj fancy. Potom tam len nahádž ľad, poldecko Familie, deci grepového džúsu a štipku soli. Na ozdobu pridaj ešte plátok grepíka (starej matere).

7-vodka-drinkov_blog_cover-1

Cosmopolitan

Ak si baba a chceš sa aspoň na chvíľu cítiť ako high-class panička zo Sex v meste, prichystaj si našu limetkovú Familiu, deci brusnicového džúsu a šťavu z limetky.

Originál sa mieša s Cointreau (ovocným likérom triple sec), ale na toto zjednodušené cosmo stačí trochu pomarančového džúsu. To drinku však vôbec neodoberá na luxuse. S likérom alebo bez – ideálny na babský večer plný pikošiek.

Bloody Mary

Na tento legendary kokteil potrebuješ pol deci vodky, asi 1,5 deci paradajkového džúsu, lyžičku citrónovej šťavy a pozor, teraz príde to zaujímavé – štvrť lyžičky Worchesterskej omáčky (tekuté korenie), pár kvapiek pálivej omáčky, štipku soli a čierneho korenia. Pridaj na ozdobu stopkový zeler, paradajku a hashtagy #vegan #bioekoraw!

Sám Braňo Mojsej, najznámejší alkoholový teoretik aj praktik, hovorí, že Bloody Mary ti perfektne vyrovná tlaky ráno po opici. To stojí za vyskúšanie, nie?

Gillian Jacobs Alcohol GIF by IFC - Find & Share on GIPHY

Spicy grapefruit punch

Tak, konečne tu máme niečo štipľavejšie. V obchode kúp Familiu, minerálku s grepovou príchuťou a… chilli papričku. Pár kúskov roztlač na dne pohára, zalej poldeckom vodky a dolej grepovou minerálkou s ľadom.

Upozornenie – pri krájaní papričky si nežmoľ oči a prosíme ťa, nechoď na záchod bez toho aby si si pred tým nezmyl z rúk ten kapsaicín čo ťa dokáže rozpáliť viac, než Karel Gott tvoju starú mamu.

White Russian

Ak by si chcel byť mega moc fancy a okrem vodky máš budget aj na kávový likér a smotanu, vyhral si. Z týchto ingrediencii vieš spraviť drink pre všetky maškrtné jazýčky.

Do stredného pohára zmiešaj 50ml vodky, 25ml kávového likéru a 25ml smotany a pridaj kocky ľadu. Výsledkom je nevinný drink, ktorý vyzerá ako ľadová káva.

Mike Napoli Signings GIF - Find & Share on GIPHY

Spiced cider

Nemusia byť všetky vodkové drinky len s ľadom, čo by sme potom pili, keď nás bolí hrdlo? Preto tu máme na záver jednu horúcu špecialitku, ktorá sa perfektne hodí k palacinkám s nutelou, ale aj k prichádzajúcej depke kvôli koncu Games of Thrones.

Zohrej asi deci jablkového cideru, zalej pol pohárom škoricového čaju a pridaj poldeci brusnicovej Familie. Pre Instagram efekt posyp škoricou.

 

Fľaša Familie, nejaké to ovocie, ľad a banda kamošov – stačí tak málo a kokteil párty, po ktorej ťa bude každý uznávať, je na svete. Ale pozor, hlavne s rozumom. Po sladkých kokteiloch bolí hlava na druhý deň najviac. ?