7 tipov, ktoré ti pomôžu s tvojou TikTok game

7 tipov, ktoré ti pomôžu s tvojou TikTok game
27. januára 2020 Lukas Bachleda

Lepší content, viac lajkov, viac followerov ?

Keďže TikTok je aktuálne najviac hot sociálna sieť a nevyzerá, že by mala spomaliť, chceme ti pomôcť dosahovať na nej lepšie výsledky. Máme radi kvalitný content a keď vidíme niektoré videá s hashtagom #comedy, je nám skôr do plaču.

Preto sme si pre tvoju TikTok game pripravili zopár tipov, voláme ich TipToky.

#1 Používaj bežnú kameru

Prezradíme ti dlho utajované tajomstvo, za ktoré nám možno vymažú tento blog aj stránku, takže si to rýchlo screenshotuj.

Tik tok kamera nie je rovnako kvalitná ako tvoja basic kamera.

Podobne je to aj na Insta, Face či Snape. Jednoducho, primárna kamera v mobile ti dodá najvyššiu kvalitu záberu. Navyše, môžeš ju upraviť pomocou ďalších aplikácií, aby video vyzeralo ešte lepšie a až potom uploadnuť do TikToku.

Tiež si môžeš nafotiť sériu obrázkov a pridať ich ako slideshow, čo môže byť zaujímavá kreatívna výzva.

 

#2 Používaj hashtagy správne

Alebo používaj správne hashtagy? Anyway, určite si nepomýľ sociálne siete a nerob, to čo pod postami na Instagrame. #asi #vies #co #myslime Používaj ozajstné trendové hashtagy, aby sa tvoj obsah dostal do vyhľadávania a získal si viac lajkov.

Odporúčanie od influencerov – vyberaj zodpovedne. Ideálny počet sú vraj 3 kusy.

#3 Venuj sa hlavne 15s videám

Ain’t nobody got time for minútové videá. Tým myslíme, ani ich pozerať a nie ešte ich vyrábať. Musel by to byť extrémny hrot, aby niekoho zaujali na celých 60 sekúnd, keď si namiesto toho môže pozrieť 4 iné.

Radšej sa nauč robiť poriadne krátke videá a svet bude krajší.

#4 Daj si záležať na miniatúre

Miniatúra je to, čo vidíš v Discover záložke ako prvé. Takže ak nechceš, aby to bolo aj to posledné, čo uvidia ostatní z tvojich videí, malo by to byť naozaj dobré. Tesne po uploade si môžeš vybrať, ako bude miniatúra vyzerať, lebo inak sa načíta automaticky a nie vždy je lákavá.

#5 Buď súčasťou komunity

Pozeraj videá ostatných ľudí, veď v prvom rade preto si tú appku všetci stiahli, right? Lajkuj a komentuj ostatné videá. Rob duety a reakcie. Aj takto sa dostaneš do pozornosti, ktorá ti pomôže získať nových followerov.

#6 Neboj sa vyjsť z ulity

Rob čo najviac obsahu zvládneš. Pokojne pridávaj viackrát za deň, pretože táto sociálna sieť žije nonstop. Tak ako kedysi Instagram a ešte tak 100 rokov pred ním Facebook. Zapájaj sa do challenges, sleduj trendy a neboj sa, že to bude cringe. Buď to bude úspech, alebo to aj tak nikto neuvidí.

S maximalizáciou v obsahu súvisí aj náš posledný TipTok:

#7 Buď real

Na videu môžeš stráviť hodiny práce a nakoniec to aj tak bude vidieť iba tvoj najlepší kamoš. Zo súcitu. Vážne, kvalita nie je o prepotenom videu, ktoré je už trikrát prerobené.

Sprav radšej niečo úprimné a spontánne, čo má dobrý vibe a ľudia budú srdiečkovať. Každý takýto post má potenciál. Keď sa natlačíš do pózy, ktorá ti nesedí, stratíš ho. Internet je už aj tak dosť plný fejkov, neprispievaj k nim aj ty.

 

To najdôležitejšie pravidlo je aj tak – bav sa. Podobne ako so svojou Familiou ?