6 alkoholických hier na tvoju najbližšiu párty

6 alkoholických hier na tvoju najbližšiu párty
4. apríla 2019 Bajan Wordpress

Do šestky choď len na vlastné riziko.

1. Prostredník

Každý si vyberie jeden symbol, ktorý dokáže spraviť rukami. Aby sa zachovala kreativita, vyhni sa tomu prvému symbolu, ktorý ti napadne ☝

Hráč, ktorý začína, ukáže svoj symbol smerom k inému členovi partie. Ten musí ukázať prvý symbol na znak prijatia „podania“ a svoj vlastný podať ďalej. Ďalší hráč musí zase zachytiť a ukázať pôvodný symbol, preto musíte byť neustále v strehu.

Ak niekto nedokáže dosť rýchlo či správne zopakovať podaný symbol alebo si vybrať ďalšieho hráča, musí sa napiť a začať ďalšie kolo.

2. Meh

S touto hrou by ste mali začínať až po inej hre alebo v pokročilej párty, pretože bude ťažšia. Cieľom je zachovať si „Meh“ výraz v tvári a kto to nedokáže, musí sa napiť.

Úlohu si, samozrejme, navzájom sťažujete. Púšťaním obľúbených youtube videí, ukazovaním memečiek alebo čítaním vtipov, priznaní atď.

Vieťeako.

Blog_6Alko hier_1

3. Poprosím potlesk

Na začiatku hry jeden z partie vyberie dve číslice, napríklad 2 a 4, a začne počítať od 1. Všetci hráči dokola počítajú, takže každý povie jedno číslo, ale na vybrané číslice namiesto hovorenia tlieskajú.

Ak má teda niekto povedať číslo 2, tleskne, a ďalší normálne povie 3. V našom príklade by si pri čísle 22 alebo 24 musel tlieskať dvakrát. Každý, kto sa pomýli, si musí vypiť a začína ďalšie kolo s novými číslicami.

4. Nikdy som

V každom kole si jeden hráč vymyslí vetu, ktorá začína slovami „Nikdy som…“ a povie pravdu o niečom, čo nikdy nespravil. (Príklady: Nikdy som nepočul Žijeme len raz, Nikdy som nestiahol film, Nikdy som si neuťahoval zo stokárskych raperov)

Každý, pre koho to neplatí, sa musí napiť a odhaliť tak zaujímavé tajomstvá celej partii. Ak sa prevalí, že klameš, piješ dvakrát! A navyše si za ?.

6Alko hier_2-1

5. Harry Potter

Pre nadšencov čarodejníckeho sveta je táto hra WIN-WIN, pretože odhalia zaujímavé detaily vo filmoch o Harrym Potterovi a zaručene sa dostanú do nálady.

Pri sledovaní filmu sa všetci napijú vždy, keď niekto povie „Harry Potter“, „Expelliarmus“, alebo spomenie Voldemorta akýmkoľvek menom.

Napite sa tiež vždy, keď sa Ron napcháva alebo je hladný, keď Hermiona zdvihne ruku v triede alebo číta knihu a keď Draco spomenie svojho otca. Pripite si tiež na každú spomienku Harryho rodičov.

Pre ozajstných hráčov je aj sada pravidiel, pri ktorých sa musia napiť dvakrát – užívajte ich s rozumom.

Napite sa dvakrát, ak niekto hovorí Parselsky, keď Fred a George hovoria jednohlasne, keď niekto použije neodpustiteľné kliatby, keď to iskrí medzi Ronom a Hermionou alebo keď Hermiona poruší pravidlá.

A na konci nezabudnite upratať prázdne fľašky od Familie, aby sa darebáctvo podarilo.

6Alko hier_3-1

6. Vodopády

Upozornenie: len pre odvážnych, resp. choď do toho len na vlastné riziko.

Na hru potrebuješ balíček žolíkových kariet a určite aj tento zoznam pravidiel. V každom kole si jeden hráč potiahne kartu a všetci musia vykonať pravidlo, ktoré karta predstavuje.

2 – Určíš, kto pije.

3 – Piješ.

4 – Posledný človek, ktorý položí ruku na stôl/zem, pije.

5 – Pijú chalani.

6 – Pijú baby.

7 – Posledný, kto zdvihne ruku, pije.

8 – Vyberáš si partnera, s ktorým až do konca hry pijete vždy spolu.

9 – Povieš slovo alebo vetu a každý ďalší na ňu musí povedať rým. Kto sa pomýli, ukončil kolo a pije.

10 – Vymysli pravidlo, ktoré platí až do nastolenia ďalšieho pravidla alebo konca hry. Kto ho kedykoľvek poruší, pije. (Príklady: nehovoriť slovo karta, nehovoriť písmeno D, nepozerať sa do očí, hovoriť len v rýmoch atď.)

J – Kartu si nechaj vyloženú pred sebou. Kedykoľvek položíš palec na stôl/zem, ostatní musia opakovať a kto je posledný, pije.

Q – Kartu si nechaj vyloženú pred sebou. Kedykoľvek položíš niekomu otázku a on ti odpovie, pije. Platí do vytiahnutia ďalšieho Q alebo do konca hry.

K – Nalej trošku svojho nápoja do zvlášť pohára. Kto vytiahne posledného kráľa, vypije tento pohár.

Eso – Začni vodopád tak, že sa napiješ. Akonáhle položíš pohár, štafetu preberá ďalší hráč až pokým sa nenapijú všetci.

Hra sa oficiálne končí, keď prejdete cez všetky karty, ale legenda hovorí, že to ešte nikto nezvládol.

 

Samozrejme, pri každej hre platí staré známe „Pite zodpovedne, od 18 rokov“, a preto sa nikdy nepreceňuj a ak sa ráno nechceš zobudiť s výčitkami, pi za každým shotom pohár vody ?