12 Youtube kanálov, ktoré potrebuješ do života

12 Youtube kanálov, ktoré potrebuješ do života
7. mája 2019 Bajan Wordpress

A ani jeden z nich nie je Gogo.

Začneme zhurta, ale potom si už môžeš vydýchnuť.

Kingdubaj

Ideálny, ak potrebuješ nejaký drippin‘ zlý humor – guličky, nabito a pši moži. Rovnako jeho Insta storky a prakticky všetky posty. Jeho dve knihy sme zatiaľ nemali silu prečítať, ale tie by mali pomáhať k pasívnemu príjmu, lebo ten je najlepší.

Jeho kanál je naozaj kanál, ako hovorí Gleb, ale zároveň si vyhráva jak opera, takže nevieme. Daj mu šancu a minimálne objavíš nové dno.

Sukskrajbuj tu

Neskoro večer

Toto je už len zlý humor. Ale keď ti dávno nekrvácali uši ani oči, pokojne si ho nalaď. Vo výsledku ti pomôže so sadomaso tendenciami.

Sukskrajbuj tu

TASTY

Môžeš ho využiť ako inšpiráciu na varenie alebo na oklamanie zmyslov pred jedením toho, čo si nachystáš na intráku. Základom je ťahavý syr, miliarda kalórií a zvuk na konci „Oh-oh, yes!“ čiže keď dáte s kamošmi fľašu vodky, určite si spravíte chuť na tú gumenú študentskú pizzu za 3,50.

Sukskrajbuj tu

KURZGESAGT

Tento channel vysvetľuje záhady vesmíru, života a otázky, ktoré napadnú z času na čas každému. Napríklad, čo by sa stalo, keby vybuchli všetky jadrové bomby na svete? Úprimne, komu to už aspoň raz nenapadlo?

Ale vážne, chlapci idú na 110%, všetko si overujú, kolabo s odborníkmi a tvrdá veda, nijaké vlogy. Animácia je tiež úplne hot, takže aj čiernu dieru pochopíš lepšie ako na hodinách fyziky s pánom Popolníkom.

Sukskrajbuj tu

Juraj vie

Ak máš problém s angličtinou alebo ona s tebou, podobne vysvetľuje mnohé nezodpovedané otázky aj Juraj. Animácia, veda, hlas aj témy sú o pár levelov pod Kurzgesagt, ale ak si nemáš čo pustiť, je to lepšie ako plyn a aj ťa to v živote posunie dopredu namiesto hore.

Sukskrajbuj tu

TEDx Talks

TED sú konferencie na široké spektrum tém od influencerov cez fungovanie ľudského mozgu až po umelú inteligenciu. Skratka znamená technology, entertainment, design a konajú sa dvakrát ročne v Kalifornii, ale všetky prednášky sú online a titulkované do viacerých jazykov.

Subbrand konferencie, ktorý môžeš navštíviť aj osobne, sa volá TEDx. Sú to nezávislé malé konferencie po celom svete, a tak sa dostali aj k nám na Slovensko či do Česka. Niektoré prednášky si preto môžeš vypočuť v zrozumiteľnejšom jazyku aj na ich channeli.

Sukskrajbuj tu

PEWDIEPIE

Ak ho náhodou, NÁ-HO-DOU, ešte nesleduješ, tak začni. Možno ti nepomôže vôbec s ničím a možno s nejakou tou gameplay alebo inou plytkou zábavou, ale aspoň spoločne porazíme Indickú nahrávaciu spoločnosť T-series, ktorá s ním vedie vojnu o najväčší počet subscriberov.

Keď spoločne pokoríme 100 miliónov, bude Pew zaslúženým víťazom až do konca sveta a ako prvý real Youtuber si to zaslúži.

Sukskrajbuj tu

Startitup

Na tomto krásnom slovenskom kanáli nájdeš rozhovory so zaujímavými ľuďmi, videá na tech témy, autá, biznis aj ochutnávky divného pumpového jedla.

Sukskrajbuj tu

Braňo Závodský naživo

Okej, politika nie je sexy, ale určite ťa niekde hitla kampaň novej prezidentky o tom, ako porazila pezinskú skládku. Pravdepodobne ťa hitnú ešte mnohé ďalšie, takže sa môžeš pripraviť a zistiť o tých ľuďoch niečo viac.

Sukskrajbuj tu

Michal Hafo

Ak máš náhodou po Veľkej noci výčitky, že si tej čokolády, vodky a šalátu bolo viac než treba, určite minieš časť vypolievaných peňazí aj na posilku. Vďaka Michalovmu kanálu na to môžeš ísť s rozumom – pozor, vhodné aj pre baby!

Sukskrajbuj tu

Movie clip trailers

Toto je srdcovka hlavne pre tých, čo si nekupujú filmy na Pirate Bay, ale chodia na ne s pukancami a litrovou kolou do kina. Vďaka tomuto kanálu ti nikdy neujdú najnovšie trailery, takže budeš stále v kurze.

Sukskrajbuj tu

THE MAG

Retrasher už pravdepodobne sleduješ, takže ten ti odporúčať nemusíme, ale môžeš odoberať jeho českú alternatívu The MAG a sledovať tak najnovšiu módu, slintať nad mikinami za výplatu a počúvať najnovšie rapy sameriky.

Sukskrajbuj tu

Okej, toto bola naša šťastná dvanástka, hoci omnoho radšej máme tridsaťosmičku, také dlhé blogy by nikto nečítal. Pokiaľ máš iné obľúbené kanály a nehanbi sa ani za Mishovy šílenosti, určite nám ich hoď do komentu na Facebooku alebo do Directu, aby sme sa naladili na jednu vlnu.